• Získáte praktické znalosti a dovednosti se správou administračního softwaru školního vzdělávacího portálu, a připravíte se na vytvoření třídní sekce s prezentacemi výstupů z předešlých on-line kurzů.

    Prezentujte výhody školního/třídního portálu!

  • Kurz v rámci projektu Otevřená škola. Určen pro žáky a studenty k seznámení s autotesty a jejich možnostmi při jejich výuce a domácí přípravě. Dále je zde pozornost věnována samostatné tvorbě on-line testů a prezentací.

  • Milí žáci,

    neoddělitelnou složkou obrazové informace je v dnešní době také zvuk, který je stejně důležitý jako obraz samotný. Je pravda, že při sledování filmu se smíříme spíše se špatným obrazem, než s nekvalitním zvukem. Scénická hudba, ruchy a audioefekty přidávají videu na dramatičnosti a uměleckém pojetí, mění atmosféru záznamu. Z těchto důvodů si proto málokdy vystačíme pouze se zvukem originálním. Kde však vzít zvuk, který se právě hodí do vybrané pasáže videa, natočeného na dovolené s rodiči nebo dětském táboře při bojové hře? Například podmanivá hudba z noční "bojovky" dodá natočenému videu třeba pomocí telefonu daleko působivější prožitek, než zvuk větru (který v přirozeném stavu, zachyceného mikrofonem, nikdy nezní nijak zajímavě) nebo projevy "kameramana" jako kýchnutí, kašlání nebo smrkání. Ať tak či onak, znalost přidat vlastní zvukový doprovod se může vždy hodit. Nezáleží na tom, zda pracujete s videosnímkem, hudbou nebo třeba prezentací.

    Cíle

    Cílem následujícího kurzu je pochopit podstatu zvuku a naučit se se zvukem pracovat. K tomu je zapotřebí vhodný software. Proto si představíme program, který bude dostatečně vyhovovat, přestože je zcela zdarma. Tímto programem je Audacity.